fbpx

Bahçeşehir Üniversitesi ile NewsLabTurkey için işbirliği

By 20 Mart 2019 Blog

Dijital gazetecilik akademisi haline gelme amacıyla medya alanındaki kurumsal ve bireysel aktörlere ve geleceğin gazetecilerine, gazetecilik pratikleri konusunda eğitim vermeyi ve onları alandaki gelişmelerden haberdar etmeyi hedefleyen ve MINT360 ile ortak olduğumuz NEWSLABTURKEY projesi yayın hayatına başladığı 1 Ekim 2018 tarihinden itibaren kısa sürede özellikle iletişim çalışmaları alanında faaliyet gösteren akademisyenler,araştırmacılar ve haberciler içinreferans portallarından biri haline geldi.

Türkiye gazetecilik endüstrisindeki kurumsal ve bireysel aktörlere ve geleceğin gazetecilerine, gazetecilik pratikleri konusunda eğitim vermeyi ve onları alandaki gelişmelerden haberdar etmeyi amaçlayan bu platformumuza Bahçeşehir Üniversitesi’nden İletişim Fakültesi‘den işbirliği teklifi gelmişti.

Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi arasında NewsTurkey için bir işbirliğine gidilme kararını aldık.

Yapılacak işbirliği dahilinde NewsLabTurkey ekibi, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü öğrencilerine mentörlük yapacak, öğrencilere yönelik staj programları düzenleyecek, öğrencilerle beraber video formatlı içerikler üretilecek, NewsLabTurkey’nin temel kategorileri olan iş modelleri, dijital güvenlik ve “alet çantası” olarak adlandırılan yeni medya içeriklerinin oluşturulmasına yönelik alanlarda, eğitim amaçlı olarak geliştirilmiş, webinarlar yapılacak.

İşbirliğimiz kapsamındaki tanıtım faaliyeti ve ilk atölye 21 Mart Perşembe 11.30 – 17.00 arasında Bahçeşehir Üniversitesi’nin Galata kampüsünde 4. katta gerçekleşecek. (İstanbul)

Günü NewsLabTurkey Yayın Yönetmeni Sarphan Uzunoğlu ve Derneğimizin Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda NewsLabTurkey Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mehmet Şafak Sarı çalışmayı anlatarak açacak. Ardından Bakçeşehir üniversitesi İletişim Fakültesi’nden ve NewsLabTurkey Yayın Kurulu akademisyenlerinin atölyelerine geçilecek. Yeni Medya, İletişim ve Gazetecilik alanına ilgili herkesi 21 Mart’ta NewsLabTurkey’ın atölyesine bekliyoruz.