fbpx

İklim değişikliği ile ilgili yılın en önemli toplantısı olarak anılan Birleşmiş Milletler Taraflar Konferansı (COP24), Polonya’nın Katowice şehrinde başladı. İki hafta sürecek ve 14 Aralık’ta sona erecek müzakerelerde iklim rejiminin tartışılarak Paris Anlaşması’nın uygulama prensiplerinin ve yöntemlerinin masaya yatırılması ve ülkelerin iklim eylemlerini gözden geçirmeleri bekleniyor.  

Yaklaşık 200 hükümetin temsilcileri ile 20.000’den fazla devlet dışı aktör delegesinin katıldığı COP24’ü Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği, İklim Haber ile birlikte takip edecek. İlk günden itibaren İklim Haber ve Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği, zirve için açılan özel sayfadan olan bitenleri güncel bir biçimde paylaşacak.

Türkiye’nin COP24 için öncelikli gündemi iklim finansmanı ve emisyon azaltımına daha fazla katkı vermesi beklenen gelişmiş ülkeler listesinden, yani EK1’den çıkmak. TBİD & İklim Haber olarak biz de COP24’ü yerinde takip edip, güncel bilgileri okuyucularımızla hızlı bir şekilde paylaşacağız.
Derneğimizin kurumsal kimliği baz alındığında renklerimizdeki yeşil, adil ve güvenli bir dijital dünya düşümüze zemin oluyor; ayrıca derneğimizin çevreci yanını vurguluyor. Bu sebeple de, COP24 gibi önemli bir zirvenin iletişim ortağı olmaktan gurur duyuyoruz.