Bilişim ve iletişim alanlarında profesyonel olarak çalışan, aynı zamanda TBİD’in üyeleri olan Yönetim Kurulumuzla tanışın.

Yönetim Kurulu isim listesi alfabetik olarak sıralanmıştır.

Arda ÇETİN

Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

2003 yılından bu yana bilişim sektöründe çalışmakta olan Arda ÇETİN, BT Danışmanlığı ve Dijital Proje Yöneticiliği yapmaktadır. 2005 – 2008 yılları arasında TÜBİTAK UEKAE tarafından geliştirilen Pardus Linux projesinin geliştirici ekibinde yer aldı. ÇETİN, profesyonel kariyerine Türkiye’nin en büyük hosting ve veri merkezi şirketlerinden olan SadeceHosting’de başladı. 2008 yılından bu yana Beykoz Üniversitesi’nde çalışmakta olup ayrıca kurumsal firmalara dijital stratejiler, eğitim teknolojileri alanlarında danışmanlık ve proje yöneticiliği hizmeti vermektedir.

Arda Çetin, profesyonel iş hayatı boyunca kurumsal görevlerinin yanında üniversitelerde ve sivil toplum kuruluşlarının konferans ve etkinliklerde GNU/Linux, özgür yazılım ve e-öğrenme alanlarında konuşmalar yapmaktadır.
Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği yönetim kurulu, Korsan Parti Hareketi ve Linux Kullanıcıları Derneği üyesidir.

Deniz YENİHAYAT

Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sinema eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’da reklam yazarlığı yapmaya başladı. Yerli ve yabancı ajanslarda birçok markanın yaratıcı yazarlığını üstlendi. Uluslararası Af Örgütü, Darüşşafaka Cemiyeti, Türk Kızılayı gibi sivil toplum örgütlerinin de iletişim kampanyalarında çalıştı. Ayrıca internet, propaganda ve postmodern yaşama dair yazıları yurt içinde ve yurt dışında yayınlandı. Halen bağımsız reklam yazarlığı yapıyor; araştırmalarına ve makalelerine devam ediyor; aynı zamanda Korsan Partisi aktivistlerinden ve TBİD kurucu üyelerinden biri.

Erkan SAKA

Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde akademisyen olan Doç. Erkan SAKA, Yeni Medya Kültürleri ve Siber Antropoloji üzerine dersler vermektedir. Halen aynı üniversitede Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim, Yüksek Lisans Programı direktörü ve Dijital Oyun Tasarımı Bölüm Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Lisans ve Yüksek Lisans çalışmalarını İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı. Doktora derecesini Rice Üniversitesi (Houston, TX) Antropoloji Bölümünden aldı. 2004 Haziran’dan bu yana politik bir blog yazarıdır (http://erkansaka.net). SAKA, Bilgi Eğitim’de Citizen Journalism Training Programının eş koordinatörlüğünü yapmakta ve yeni medya kültürleri üzerine bir TV programı olan SosyalKafa’yı koordine etmekte ve sunuculuğunu gerçekleştirmektedir.

Kenan DURSUN

Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

1984 Düzce doğumlu olan Kenan Dursun, 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi Yüksek lisansı yaptı. Lisans öğrenim gördüğü sırada çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü faaliyetler gerçekleştirmeye başladı. 2007 yılında aldığı eğitmen eğitimiyle gönüllü faaliyetlerine akran eğitmenliğini yapmaya başladı. 2007-2009 yılları arasında özel bir şirkette Kalite Sistem Sorumlusu olarak çalışırken mühendisliği sevmediğini fark edip sivil alanda gönüllü/profesyonel olarak çalışmalara başladı. 2009-2010 yıllarında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Gönüllü Programı’nda Saha Koordinatörü olarak çalıştı. 2011-2014 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Biriminde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezinde Proje Koordinatörü olarak çalıştı. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesinde Medya Ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisansı yapan Kenan Dursun, tezini Sivil Toplum Kuruluşlarının Medya ve Teknoloji kullanımı üzerine yazmaktadır.Ayrıca Kenan Ocak 2015 - Temmuz 2015 tarihleri arasında Ortak Gelecek için Diyalog Derneği'nde Genel Koordinatör olarak, 2014 2016 yılları arasında Things Projesi Koordinasyon ekibin de iletişim uzmanı olarak çalışmıştır.Şu an Sivil Toplum Kuruluşları ve AB Projelerine iletişim danışmanlığı yapmaktadır.

Ramazan Subaşı

Yönetim Kurulu Üyesi

Lise ve Üniversite yıllarında Elektronik eğitim aldı. Teknisyen olarak başladığı elektronik dünyasında teknik servis ve Ar-Ge firmalarında çalıştı. Açık kaynak donanımın gelişmesi bir grup arkadaşı ile beraber İzmir Hackerspace'i kurdu. Maker hareketi içinde görevler aldı, İzmir'deki ilk Maker festivali olan Sen De Yap İzmir etkinliğinin organizasyonunda yer aldı. İstanbul'a döndükten sonra İstanbul Maker Faire ekibine katıldı. Küratör olarak görev yaptı. 3 yıldır Raspberry Pi'nin Türkiye'deki operasyonlarını yürütüyor.

Şevket UYANIK

Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi İktisat Sosyolojisi bölümünde yüksek lisans çalışmalarını "Müzikte Telif Haklarının Sosyal ve Ekonomik Yansımaları" isimli teziyle bitirmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde doktora dersleri de alan Uyanık, akademik çalışmaları kapsamında çok sayıda makale yayınlamış, altı adet kitap bölümü yazmış, ulusal ve uluslararası konferanslarda konuşmacı olarak yer almıştır. 2011 yılından beri internet özgürlüğü konularında faaliyet gösteren Korsan Parti Hareketi içinde yer almaktadır. İş yaşamındaki, yerel gazetecilik, öğretmenlik, radyo yayın teknisyenliği tecrübelerinden sonra Habitat Derneği'nde iletişim koordinatörü olarak çalışmıştır. Müzisyen olarak farklı gruplarla konserlere çıkmış, albüm ve klip çalışmalarında yer almıştır. Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu 2015 mezunudur. İstanbul'dan İzmir'e göç eden Uyanık, iletişim uzmanı ve eğitmen olarak Sivil Toplum Kuruluşları’na destek vermekte, Sivil Düşün AB Programı'nda uzmanlık yapmakta, AB projelerine iletişim danışmanlığı yapmakta, Bağımsız Gazetecilik Platformu P24, Journo, Evrensel gibi farklı platformlarda yazmakta ve İstanbul Hepimizin Girişimi'nin dijital medya ekibinde yer almaktadır. Yavaş Yaşamı Destekleme Derneği'nde proje koordinatörü, Doğa Derneği'nde iletişim sorumlusu olarak çalışan Uyanık, şu an serbest olarak iletişim uzmanı olarak çalışmaktadır.